נגיסה מ TESTIL | ניצן גולדנברג

בחודש דצמבר התקיים מפגש במשרדי חברת Tipalti שכותרתו הייתה: “Playwright & QA Automation”
ההרצאות הועברו על ידי רענן טאובר – מנהל הבדיקות בחברת Tipalti, אסף אלעל – ראש צוות אוטומציה בחברת Tipalti ואלכס קומנוב – מהנדס אוטומציה בחברת Seatgeek, במפגש השתתפו אנשי בדיקות בעלי רקע ורמות ניסיון שונות. 

 

ההרצאה הראשונה הועברה ע"י רענן טאובר בנושא "QA Evolution in a startup- from manual to Automation" רענן נתן הצצה על התהליך שחברת טיפלתי עשתה מחברה קטנטנה לחברה של יותר מ-800 עובדים.

רענן סיפר על איך תהליך הבדיקות התבטא בהתחלה בבדיקות ידניות, בעיקר Offshore באוקראינה, לאחר מכן החלו בהכנסת האוטומציה ובדיקות ביצועים, התחלת גיוס בודקים בארץ והעברת כל תחום הבדיקות לבודקים בישראל.

שבירת המונולית' למיקרו-סרביסים והשקעה גדולה מאוד באוטומציה תוך בניית צוות תשתיות וגיוס בודקי פול-סטאק שמתמקדים בעיקר באוטומציה אך גם בודקים ידניים. העתיד מתמקד בתמיכה בצמיחה ב-Scale של צוותי האוטומציה וכמו כן השקעה מאסיבית בבדיקות ביצועים. קישור למצגת

ההרצאה השנייה הועברה ע"י אסף אלעל בנושא "QA Automation voyage to scale: webdriver.io microservices and reporting" אסף הציג את התמיכה והפיתוח של פרויקט האוטומציה של טיפלתי בקנה מידה מתרחב באמצעות ארכיטקטורת Polyrepo.

שימוש בפלטפורמה Webdriver.io ובכלים Cucumber ו-Jasmine על מנת לפתח טסטים אוטומטיים המלווים בקריאות API ו-DB.

קישור למצגת

ההרצאה השלישית הועברה ע"י אלכס קומנוב בנושא “Meet Playwright Framework”.

אלכס הציג בהרצאה שלו את Playwright Framework מבית היוצרים של חברת מיקרוסופט.

במהלך ההרצאה הציג אלכס בקצרה את ההיסטוריה של פליירייט ולאחר מכן צלל לתוך חלק מהפיצ'רים המרכזיים והמעניינים שיש לפליירייט להציע.

חלק מהפיצ'רים הוצגו תוך כדי קידוד ב"לייב".

נעשתה השוואה בין פליירייט לבין מסגרות אחרות שקיימות בשוק. 

קישור למצגת