עושים QA לקריירה | אילת מלמד כהן

     QA עצמי בדרך ליעדי 2023

אם יצאתם משיחת המשוב, קיבלתם יעדים ולא ברור לכם בדיוק מה לעשות שונה מחר, הטור הזה בשבילכם. 

בתקופה הזאת, ברוב הארגונים מקיימים שיחות משוב והערכה שנתיות. אוהבים אותן או לא (מהמרת שפחות), פגשתם או שתפגשו את המנהלים שלכם שם, ולצד סיכום של השנה, תסתכלו קדימה ותדברו על יעדי שיפור ו/או התפתחות להמשך השנה. 

יעדים כמו "להיות יותר עצמאי", "להתחבר לביזנס", או "ליזום יותר ולקחת אחריות E2E" נשמעים קצת כמו סיסמאות. אם הם לא ברורים מעשית, הם עשויים לתסכל, לגרום לסטרס ולחוסר ודאות לגבי היכולת להגיע אליהם בפועל. 

יעדים מקבלים תוקף כשאנו מתרגמים אותם לפעולות קונקרטיות. בדיוק כפי שאנו מתורגלים לעשות מול דרישות מוצר, נתרגם את יעדי השיפור וההתפתחות, פרקטית, כאילו היינו צריכים לכתוב להן בדיקות.

לדוגמא: אתם QA בסקראם ויעד השיפור שהוצב לכם הוא להיות "יותר עצמאיים". ראשית, וודאו שאתם מבינים מהם הקריטריונים להשגת היעד הזה ולמה אתם זקוקים? השתמשו בשאלות האלו (ובתשובות לדוגמא) ובדקו: 

  1. איך נדע, אני והמנהל.ת שלי, שהגעתי אל היעד? 

זמן הליווי שאני זקוק מהמפתחים בצוות יפתח, פידבקים מחברי הצוות, אנהל קובץ מקיף של כל ה- Tips&Tricks הנחוצים סביב הקמת הסביבה והרצת הבדיקות

  1. אילו התנהגויות יאפיינו אותי כשאהיה יותר עצמאי.ת? 

אפתור יותר בעיות לבד, אדע למי לפנות בכל קונטקסט ולא אזדקק לליווי צמוד בהקמת הסביבה

  1. מה נדרש ממני כדי להיות יותר עצמאי.ת?

להשקיע יותר זמן בלפתור בעיות בכוחות עצמי, למפות לעצמי את סוגי האתגרים שהיום אני זקוק לליווי הדוק עבורם

  1. לאיזה סוג של תמיכה אני זקוק.ה כדי להצליח? 

מנטורינג על הקושי, זמן ללמוד Offline להשלמת הפערים שזיהיתי, סקירה  של המפתחים בצוות על המדריך שאכתוב

לפרט את היעד בצורה כזאת דומה להגדרת ה-Expected results בתרחיש בדיקות ואת ה-Prerequisites לכך שהתרחיש יוכל לרוץ והתוצאות יתממשו. 

הצלחתם לתרגם בצורה כזאת את היעדים שקיבלתם בשיחת ההערכה שלכם? אם כן, מעולה! ההסתברות לכך שהם אכן יתממשו, זה עתה עלתה ב- 150%!

אם לא, שתפו את המנהלים שלכם, שנחוצה לכם בהירות כלפי הדרך בה היעדים יתממשו בפועל, ובקשו להגדיר כלי מדידה יחד. בכך שאתם עושים את זה, אתם לוקחים אחריות מלאה על היעדים וממקדים את האנרגיות שלכם במימוש יעיל שלהם. 

אתם לא מרגישים בנוח לחזור ולבקש מהם את זה? העובדה הבאה בשבילכם: 

הפרויקט המחקרי של גוגל, Oxygen, בדק מה מאפיין את המנהלים הטובים ביותר?

נמצאו 10 תכונות ומיומנויות, ובמקום הראשון: המנהל כמאמן. כלומר, פעיל כשותף בפיתוח של חברי צוותו ומימוש יכולותיהם. ממצאים אלו קיבלו חיזוק משמעותי גם במסקנות מחקרי הענק של חברת האנליטיקס האמריקאית, Gallup, שמצאו שיכולות אלו בדיוק, גם מנבאות ביצועים גבוהים יותר לארגונים בטווח הארוך.

אז אם המיומנות הכי נדרשת למנהלים בעולם העבודה החדש היא לחנוך ולאמן את חברי הצוות שלהם, בכך שאתם חוזרים אליהם בשאלות האלו אתם בעצם עוזרים להם לממש כישורים אלו ולהיות מנהלים טובים יותר!

אם זכיתם במנהלים שאתם מרגישים שהם מנטורים ומאמנים, אתם בוודאי מרגישים את השותפות שלהם באתגרי השיפור וצמיחה שלכם. ההקשבה, השאלות שמאתגרות אתכם לחשוב מעבר ל"מה שצריך לעשות" והליווי שלהם שתומך במטרות הארגון, לצד המטרות שלכם, מקדם את היעדים של שניכם.

אם לא, No Worries, יש עוד הרבה מה לעשות בעצמכם ולמענכם.

תתחילו בשאלות שהוזכרו כלפי היעדים והמשיכו לדרך בה המנהל שלכם ילווה את מימושם בפגישות האישיות איתכם. 

מנהלים שמממשים מיומנויות אימון וחניכה, יכירו את החוזקות שלכם, ויעזרו לכם להשתמש בהם כדי להתקדם אל עבר מימוש היעדים שלכם. הם לא רק יעקבו אחר היעדים ויתנו לכם פידבק אם הגעתם אליהם או לא, אלא יהיו ה-Accountability partners שלכם בדרך לשם.

 

כיצד מיושמת השותפות הזו?

 אחרי שישנה הבנה והסכמה לגבי היעדים והמדדים להשגתם, ואתם יודעים לענות על השאלות שהוזכרו, גזרו מהם תוכנית פעולה אל עבר ה-Expected results. דמיינו תוכנית לכל יעד, ברזולוציה של חודשים, ובכל חודש, אזור פוקוס שמפרק את היעד לפעולות מוחשיות בהקשר של אותו יעד. מעין אבני דרך בדרך למימושו. 

בקשו להיפגש עם המנהל.ת שלכם אחת לחודש כדי ללוות אתכם בתוכנית הזאת.

למשל, ביעד "להיות עצמאי" המיקוד של החודש הראשון, אבן הדרך הראשונה, יכול להיות, למשל, מיפוי אזורים / סוגי בעיות ואתגרים בהם נחוץ ליווי. אחרי שלומדים מהמיפוי בשיח משותף עם המנהל.ת, בוחרים את המיקוד לחודש השני, כהמשך אליו לדוגמא, לקחת את הנושא הכי שכיח בו עד היום הייתה נחוצה עזרה וללמוד אותו.

הקריטריונים לאבן הדרך יהיו למשל לתעד Tips&Tricks שקשורים אליו, לעשות סקירה עם מי שצריך, לשמר את הידע וכל הנחוץ כדי להפוך את הידע זמין לכל מי שיצטרך את זה - בצוות או מחוצה לו. הקריטריונים האלה יהיו ה-Exit Criteria כדי לעבור לאבן דרך הבאה.  

נצלו את המפגש האישי בכל חודש, או כל רזולוציה אחרת שהסכמתם עליה, כדי להיזכר ביעדים, ובתוכנית לגבי כל אחד מהם, ובדקו בשיח משותף: איך הולך? מה כן התקדם? מה למדתם מזה? מה דרוש כדי להמשיך להתקדם ואיזה פוקוס צריך להיות לחודש הזה? אם לא התקדמתם - יש מה ללמוד גם מזה. 

גם אם יצרתם את התוכנית לבד והמנהלים שלכם לא שואלים אתכם את השאלות האלו, תעלו אותם אתם ובכך תרתמו אותם לתמוך בכם. תביאו ל-1:1 אחת לכמה שבועות את היעדים ושתפו: ב-X התקדמתי, ב-Y לא, ב-Z אני צריך/צריכה עזרה ואלו האתגרים שלי, ב-Y הייתי רוצה מנטורינג. אם אתם רוצים להתייעץ איתם כדי להתקדם יותר - הנה יצרתם הזדמנות מובנית לעשות זאת.   

הלמידה מהדרך היא משותפת, ועצם הפניית הקשב ותשומת הלב אל השותפות והיעדים, משדרת את האכפתיות והאחריות שלכם. היוזמה שלכם, תרתום את הצד השני להיות שותף פעיל לדרך ולהצלחה בה. וברמה הכי פרקטית - כשאנו אומרים בבירור למה אנו זקוקים כדי להצליח, אנחנו מכפילים את הסיכוי לכך שזה יתממש.

 

בהצלחה לכולנו, גם ב- 2023!