ראיון עם איילת מלמד-כהן
עושים רטרוספקטיבה לקריירה

פרק #11

עושים רטרוספקטיבה לקריירה עם איילת מלמד-כהן

בואו להכיר ולשמוע את איילת מלמד-כהן משתפת דרך הסיפור האישי שלה, בכלים שמאפשרים לפתח את הקריירה, ללמוד מהצלחות ולהתגבר על הנטייה הטבעית שלנו, להתמקד בשלילי בפרק ״עושים רטרוספקטיבה לקריירה״ . 

 

תקציר

איילת מלמד כהן, מאמנת לפיתוח מנהיגות ומנטורית למנהלים ומנהלות בהייטק ומלווה סטאראפים על כל היבטי ה-Delivery וה-QA שלהם אחרי שהייתה בעצמה מנהלת של צוותים וקבוצות QA, דאטה ופיתוח מעל 12 שנים.

בפרק ״עושים רטרוספקטיבה לקריירה״  היא משתפת דרך הסיפור האישי שלה, בכלים שמאפשרים לפתח את הקריירה, ללמוד מהצלחות ולהתגבר על הנטייה הטבעית שלנו, להתמקד בשלילי.

 

איילת התחילה את קריירת הבדיקות שלה לפני כ-20 שנה, די במקרה. במהלך לימודי התואר הראשון, כשעבדה במשרת סטודנט באלביט מערכות, הוצע לה לעבור לתפקיד בודקת תוכנה, ולמרות שלא ידעה בדיוק מה התפקיד כולל, ולא היה לה שום רקע רלוונטי, אמרה כן. 

 

היא מדברת על זה שבודק תוכנה הוא המון אופי, ולאורך הקריירה, זיהתה שהמקצוע הזה, הוא הפלטפורמה הטובה ביותר לכל התפתחות מקצועית בזכות עבודת הממשקים המרובה, האחריות והכובעים של בודק או מנהל איכות מחזיק בו זמנית.

איילת מגיעה מרקע ניהולי וטכני עשיר בתחום בדיקות התוכנה. היא הקימה אופרציות QA מאפס ובנתה תשתיות בדיקות ותהליכי דליברי (Delivery) בכמה סטאראפים וחברות מבוססות. בזכות הכלים שעליהם היא כותבת, מנחה קבוצות דרכן, היא משתפת הייתה מנהלת פיתוח, דאטה וסמנכל"ית איכות ועד שהפכה לעצמאית.

 

לפעמים אנחנו נשאבים לשגרה ושוכחים מעצמנו. איילת מספרת שחשוב לשים לב לעצמנו ולרווחה האישית והמקצועית שלנו, ולפעמים לעצור, אך לא פחות חשובה היא הדרך של איך לעשות את זה.

איילת מדברת על הנטייה הטבעית של בני אדם, להעניק משמעות גדולה יותר לדברים הפחות טובים שעשו, מה שחסר להם ול-״כישלונות״ מאשר על הדברים הטובים, ההתהקדמות וההצלחות.

בפרק, איילת משתפת אותנו בכלי שעוזר לנו להתקדם, למרות ההטייה. באמצעות שחזור ומחזור ההצלחות שלנו לאורך הדרך, אנו יכולים לקבל החלטות טובות יותר ולפתח את הבטחון כדי לקדם את עצמינו והקריירה שלנו.

 

איילת הקימה את ELEVATE ועוזרת כיום לאנשים פרטיים, לצוותי QA ולארגונים לצמוח, גם דרך סדנאות לפיתוח עצמי ומקצועי לצד בניית הכישורים רכים (Soft Skills) הנדרשים בכל תחום שבו יש התנהלות מול אנשים וממשקים קריטים.

 

איילת, בעלת הטור "עושים QA לקריירה" במגזין "עולם הבדיקות", בוגרת תואר ראשון ושני בכלכלה ומנהל עסקים מאוניברסיטת בר אילן, בעלת דרגת PCC ב-ICF, וליוותה בשנים האחרונות מאות מנהלים ברחבי העולם. 

 

 

 

אם גם אתם מעוניינים להשתתף בפודקסטים, אנא צרו עימנו קשר במייל: [email protected]

קישור לערוץ הפודקסט שלנו

קישור לרשימת כל הפודקסטים שלנו

לשמיעה ישירה: (50 דקות)

בספוטיפיי:  | באפל:

     בגוגל: | באדיקט: