ראיון עם מוביל בדיקות
איתי ששון

פרק #4

ראיון עם מוביל בדיקות אוטומציה

איתי ששון

איתי ששון, מוביל בדיקות אוטומציה בחברת Cathworks

בואו לשמוע את איתי מדבר על הדרך שעשה עד לתפקידו הנוכחי כמוביל בדיקות אוטומציה, על החשיבות של להיות בודק בעולמות המדיקל, האתגרים, המוצרים, הצוות שהוא מנהל וכלי האוטומציה בהם משתמש כמו GAUGE. בין היתר ישתף גם סיפור מרתק שנתקל בו במהלך העבודה.


תקציר

לפני שאיתי הגיע לעולם הבדיקות לפני כ-5 שנים היה סטונדט למדעי המחשב. במהלך הלימודים הוא גילה שיש לו מצב רפואי שמנע ממנו להמשיך ללמוד ולסיים את התואר (בשנה השלישית). איתי היה חייב להמשיך את החיים, להתקדם ולא לעצור והגיע לתחום הרשתות כמנטר בחוות שרתים. 

במהלך זמן העבודה שלו למד איתי את תחום עולם פיתוח התוכנה והתשתיות. לאחר מכן עבר למקום עבודה אחר כתומך טכני וכתומך ידע, שם נגע עוד יותר בעולם הבדיקות.

המוצר הנבדק בחברה הינו מוצר "שולחן עבודה" שיושב על מחשבים בחדרי ניתוח בתחום הצינתור. המוצר בעצם מפענח את הוידאו (צילום של העורקים בלב), אותו המנתח רואה בזמן אמת ובעזרת למידת מכונה ובינה מלאכותית התוכנה יודעת להציע למנתח מידע רלוונטי והכוונה בזמן אמת.

במהלך השנתיים וחצי האחרונות איתי פותח את הבוקר שלו עם דשבורד שאותה הוא פיתח. הדשבורד מכיל את כל המטריקות והניטורים של המוצר הנבדק שהוא צריך. החל מכמה בדיקות בוצעו, עברו, לא עברו ואיך הביצועים של המערכת מבחינת מאמץ ועומסים.

צוות הבודקים שאיתי אותו מנהל מורכב מ-7 בודקים. כולם עושים בדיקות ידניות ואוטומציה (היברידיים) - כשניתן לעשות אוטומציה עושים וכשלא ניתן אז עושים בדיקות ידניות.

הצוות מבצע בדיקות מסוג פונקציונליות, שפיות, עומסים ובדיקות מאמץ.
איתי נותן אוטונומיה רחבה מאוד לצוות הבודקים שלו בין אם זה בלמידה של כלים וטכנולוגיות חדשות ותמיד מפציר בהם לנסות ולהגיע אליו עם פתרונות יותר מאשר בעיות.

ה״אני מאמין״ של איתי זה שתמיד צריך להתפתח ולהתקדם ולנסות לא להישאר במקום הנוח שלנו ולנסות דברים חדשים כל הזמן ולשאוף ליותר.

דבר אחרון וחשוב מאוד שאיתי היה רוצה להעביר לבודקים העתידיים בישראל זה קודם כול לעשות שיעורי בית על התחום, להבין את הסילבוס ובאמת להחליט מתוך מקום של ״זה מה שאני רוצה לעשות ולשם אני רוצה להתפתח״.

 

 

אם גם אתם מעוניינים להשתתף בפודקסטים, אנא צרו עימנו קשר במייל: [email protected]

קישור לערוץ הפודקסט שלנו

קישור לרשימת כל הפודקסטים שלנו

לשמיעה ישירה: (35 דקות)

בספוטיפיי:  | באפל:

 

     בגוגל:  | באמזון: