LOGIN
התחברות או הרשמה
Avatar
להמשך הרשמה ידנית – לחץ על כפתור ההרשמה, להרשמה/כניסה מהירה בעזרת חשבון רשת חברתית – לחץ על הלוגו בכותרת

אפס סיסמה - שכחתי את שם המשתמש

שם משתמש
סיסמה
זכור אותי

he icon   en icon

עליכם להיכנס כמשתמשים רשומים בכדי להשתתף בפעילויות הקהילה - ההרשמה/כניסה מתבצעת מכותרת האתר.

הקהילה

cover photo

Avi Ofer

שלח מסר
הוסף כחבר
Avi Ofer

אודותי

מידע בסיסי

חבר מתאריך
שני, 18 פברואר 2013 16:22
האחרון שהיה און ליין
6 שנים
 • Avi Ofer הגיב לנושא 'הוכחת היתכנות והתאמה (POC)' בפורום.
  6 שנים

  חשבתי שזה ברור מכך שהוצגה האופציה של דימוי סביבת לקוח, כולל משוער.
  אם מדובר בלקוח פנימי של משהו שכלל לא ייצא החוצה, הרי המונח לקוח בהחלט מכסה אותו. אבל אולי באמת אוסיף "פנימי או חיצוני", אם לא יסרבל יותר מדי, זה תמיד טוב להזכיר אופציה זו.
  קרא עוד...

 • Avi Ofer הגיב לנושא 'הוכחת היתכנות והתאמה (POC)' בפורום.
  6 שנים

  תשובה ראשונית: אנשי הבדיקות כמובן מבצעים בדיקות לאורך כל ה-POC ויש להם חלק מרכזי בו, הן בבדיקת אמות המידה להצלחת ה-POC והן בבדיקה כללית של המערכת בסביבת אמת, ככל שניתן (בהחלט לא רק מדגמית). לעתים גם ניתן ליזום POC פנימי שעיקר מטרתו היא לבדוק היתכנות והתאמה לפני השקעה נוספת בפיתוח.
  וכן, עדיין מתבצע, בעיקר למוצרים שעברו התאמה ללקוחות ספציפיים או אף נוצרו עבורם במיוחד.
  קרא עוד...

 • Avi Ofer הגיב לנושא 'הוכחת היתכנות והתאמה (POC)' בפורום.
  6 שנים

  הוכחת היתכנות והתאמה (POC: Proof-Of-Concept):
  ביצוע פרויקט באופן ראשוני ומוגבל בזמן ובקנה מידה קטן בסביבת לקוח (או שמדמה סביבת לקוח), כדי להוכיח היתכנות התפיסה הכללית (הקונצפט) של המוצר, ולבדוק מידת התאמתו ללקוח (או ללקוח המשוער).
  קרא עוד...

 • Avi Ofer יצר נושא חדש ' פינת המושג התורן חוזרת' בפורום.
  6 שנים

  לקראת סיום העבודה על תרגום מילון המונחים של ISTQB לעברית, והכנת השלמות בעברית, אני מחזיר את פינת המושג התורן.
  קרא עוד...

 • Avi Ofer הגיב לנושא 'אשמח להסבר מהו מודל הספירלה?' בפורום.
  6 שנים

  מודל של פיתוח בסבבים, במידה מסויימת כמו הפיתוח הזריז (אג'ייל) אבל קדם לו, וכאשר יש מטרת-על ברורה. משיגים אותה בהדרגה, בסבבים קצרים יחסית שבסוף כל אחד מהם מסיקים מסקנות, מעדכנים אם צריך, ומתחילים את הסבב הבא "גבוה" יותר במעלה הספירלה עד לסיום הפיתוח.
  קרא עוד...

 • Avi Ofer יצר נושא חדש ' פינת המושג התורן, והפעם: השילוש הבלתי-קדוש...' בפורום.
  6 שנים

  פינת המושג התורן, או החודשי במקרה זה, חוזרת :-)
  הפעם נקבל שלושה במחיר של אחד, או ליתר דיוק ששה (כולל המלים הנרדפות) במחיר של אחד: ממש מציאה, לא עלינו...
  שלושת המושגים הבסיסיים יופיעו כל אחד בפוסט נפרד בפורום ITCB/ISTQB כדי להקל על הדיון הנפרד בכל אחד מהם. בפורום בתפוז יופיע תחילה המונח הראשון בלבד.
  מצורפים קישורים לרציונל של פינת המושג התורן, ושל עצם התרגום לעברית.
  פינת המושג התורן
  רציונל
  קרא עוד...

 • Avi Ofer יצר נושא חדש ' רוני דויטש על לוחמת סייבר, ההרצאה המרתקת בסיגיסט' בפורום.
  6 שנים

  הרצאתו של רוני דויטש על לוחמת סייבר היתה ההרצאה המרתקת ביותר ששמעתי בכנס, ואני מביא כאן תקציר מאד מתומצת שלה. כיושב ראש, ממש לא היה לי לב להפסיק את ההרצאה בתום השעה...
  רוני פתח בבקשה שנגדיר מהו "סייבר". אחרי שכולנו כשלנו בהגדרה סיפר שגם הוא ישב על המדוכה, והגדרתו היא: "כל מה שיש בו ביטים". הגדרה רחבה, התואמת להיקפה ולפינות הבלתי צפויות אליהן יכולה לוחמת הסייבר לחדור.
  לאחר מכן החל את סיפורו האישי, כאשר סביב שנת 2000 נכנס לראשונה לתחום ונדהם לראות עד כמה כל המחשבים האישיים וגם רבים מהמוסדיים ברשת פרוצים לגמרי וניתן לחדור אליהם בלי בעיה.
  בהמשך נושא זה השתפר, אולם אז עלה נושא ה-SCADA (Supervisory Control And Data Acquisition). רוני הוא מומחה בינלאומי בתחום זה ובהשלכות לוחמת הסייבר עליו. מדובר, כהגדרת ויקיפדיה, ב- "מערכות מחשב המשמשות לצורך פיקוח, שליטה ואיסוף נתונים בתעשייה. מערכות אלה מנטרות ושולטות על תהליכים בתחום התעשייה, התשתיות וניהול מתקנים...". בקיצור: מערכות השולטות על כל חיינו. הוא סיפר כיצד בעת לימוד התחום התלווה לטכנאי שהתקין מערכת כזו במפעל חשוב. קינפג את הכל, והגן על הכניסה בלוגין "1" וסיסמא "1", וגם זה רק כי חייבו אותו. בסיום שאל הטכנאי אם רוני הבין. רוני הבין, אבל שאל את הטכנאי אם הוא מבין מה הוא עושה, ואיזה נזקים יכול מישהו לגרום אם ייכנס וישנה הגדרות. תשובת הטכנאי: "נכון, אבל למה שמישהו יעשה את זה?...". ואכן, אחת הבעיות העיקריות שלנו היא שכאנשים טובים ושומרי חוק (בדרך כלל) קשה לנו להיכנס לראש הקרימינאלי של הרעים: והם רבים מאד.
  ההקשר העיקרי של נושא זה לתחומנו הוא העובדה שבלוחמת סייבר מסתכלים תמיד קדימה ומנסים לשתול עכשיו את הקודים הזדוניים שיופעלו בעוד שנים, כשהמערכת תהיה מבצעית ומוגנת יותר. השלב המתאים ביותר להשתלת קוד כזה הוא... נכון, ניחשתם: שלב הבדיקות, כאשר המערכת כבר הושלמה אבל טרם נארזה סופית עם כל הגנותיה. האם מי מאיתנו אי פעם חשב, בעת בדיקות, היכן עשוי מישהו לשתול לנו קוד שדוני, וטרח לוודא שקוד כזה לא הושתל כבר?
  בפרקים הבאים: איך שורפים מדפסות מרחוק, איך חודרים לארגונים, איך נגנבו סודות הצבא האמריקאי, ואיך חדרו באמצעות הרשתות החברתיות למערכות ההצפנה של RSA (שהיתה הפעולה המקדימה לגניבה זו).
  קרא עוד...

 • Avi Ofer יצר נושא חדש ' פינת המושג היומי' בפורום.
  6 שנים

  לאחרונה פרסמתי את התרגום המלא של רשימת מושגי בדיקות התוכנה על בסיס גלוסאר 2.2 של ISTQB בתוספת מונחים רבים לקורא הישראלי.
  עתה אני עובד על תרגום הגדרות המונחים. בפינה זו אנסה לצרף, מדי יום או כמה ימים, מושג או שניים עם תרגומם לעברית ותרגום הגדרתם. שאלות ותגובות תתקבלנה בברכה.
  אבי ע

  קישור לכל התרגומים (כולל סילבוס 2011, מילון המונחים המלא 2.2+ אנגלי-עברי ועברי-אנגלי):
  קרא עוד...

 • Avi Ofer יצר נושא חדש ' הגעה לבלוג מקישור עולה ללא רקע לבן' בפורום.
  6 שנים

  במקרים מסויימים, כאשר מפנים לבלוג ספציפי בעזרת קישור מאתר אחר, הבלוג עולה ללא הרקע הלבן, אלא על הרקע הכחול של האתר, מה שמקשה מאד על הקריאה.
  במיוחד נכון הדבר להפניו תמהפורום בתפוז, שהינן חשובות לנו מאד. ראו למשל ההפניה לבלוג שלי מפוסט בתפוז:
  www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?...&messageid=169617263
  קרא עוד...

 • Avi Ofer יצר נושא חדש ' דירוג הודעות בבלוג אינו עובר לדף הבלוג' בפורום.
  6 שנים

  בגוף ההודעה רואים מייד את הדירוג ששמתי והממוצע גם משתנה בהתאם, אבל אינו משפיע (לפחות לא בטווח של כחצי שעה) על הדירוג המופיע בפורום עצמו לפני שפותחים את ההודעה.
  קרא עוד...

 • Avi Ofer יצר נושא חדש ' שורת בעיות בשימוש בבלוג' בפורום.
  6 שנים

  לא ממש ברור איך הוא אמור לעבוד, אני לפחות לא הבנתי. חיוני לשים הסבר ברור, ובשלב ראשון אולי כהודעה נעוצה אם הדבר אפשרי. כתבתי על כך גם בגוף הבלוג.
  קרא עוד...

 • Avi Ofer יצר נושא חדש ' בבלוג: הודעה מוזרה וחשודה בעת ניסיון הרשמה לתגובה' בפורום.
  6 שנים

  בהמשך לבאג קודם: בנסיון להירשם בבלוג לשם תגובה (ספציפית בבלוג של הלפרין), מביא לחלון בו נדרשת הסכמה לשימוש במידע מצד גוגל (נניח שזה בסדר) ומצד חברה נוספת, שם שלי לא אומר כלום ובודאי לא אשתף בו שום פרט עלי. רצוי להסיר, או לפחות להסביר ברורות.
  קרא עוד...

 • Avi Ofer יצר נושא חדש ' בבלוג: מתעלם מהעובדה שכבר נכנסתי לאתר (גוגל פלוס)' בפורום.
  6 שנים

  בבלוג: מתעלם מהעובדה שכבר נכנסתי לאתר (גוגל פלוס) ודורש הרשמה מחדש
  קרא עוד...

 • Avi OferReplied to the אז מה אתם אומרים על הקבוצה שלי?
  6 שנים
  אז הנה, לא ריק... הצטרפתי והבאתי איתי נדוניה: 80 באגים... :-P
 • Avi Ofer
  6 שנים

חברים

אין חברים כרגע

קבוצות

לא הצטרפת לקבוצות עדיין.

חדשות מעולם הבדיקות

 • The art of reflection

  The art of reflection “Once is coincidenceTwice is strikingThree times is pattern” October 19-21 2018 DEWT held their 8th annual peer conference with “Developing expertise in software testing” as theme. I had the honour to open the conference with my experience report called “Mentoring and coaching to develop skills”. In the open season after my experience report and during the rest of the peer conference we talked about reflection on several occasions. I think one of the most important skills in learning is reflection. My vision on learningLearning is the process of acquiring new or adapting existing knowledge, behaviours, skills, values ​​or preferences. Learning is much more than knowing: putting the learned into practice and gaining experience with it is important to truly internalise real knowledge and to gain skill. Learning must be linked to experiences from daily practice. By reflecting on knowledge and skills, so-called learning loops are created. Learning is an ongoing process: the world is changing fast and to be excellent in your role requires many skills. So it is important to keep up! To learn effectively, learning should come from yourself, with intrinsic motivation and personal responsibility. Learning requires a positive and open learning environment in which you can safely come out of your comfort zone to try new things. The safe environment gives confidence to make mistakes and to experiment with new knowledge and skills. It also demands a certain degree of challenge. How big the challenge is, is different for everyone. It is not that you always have[…]

  22.07.2019 | 3:02 קרא עוד...
 • Leaders, do you understand the impact of your conversation style on your team?

  Leaders, do you understand the impact of your conversation style on your team? In today’s connected world, we are continuously witnessing or being directly part of conversations where there are two positions/ideas defended. Usually it is one side that supports “A” as the good option and the other that supports “B”. These conversations become quickly polarising and even though A and B have a lot in common, what the 2 parts focus is on the differences and for the first section it would be something like “B includes X that is terrible because blah blah blah” and on the other hand somebody will respond “Well, A also says Y hence it is wrong because blah blah blah”. If you are a twitter user you will know exactly what i’m talking about, if you’re not I’m sure you can relate it to live conversations you have had in your life. One thing that these conversations have in common is that they never bring anybody to any sort of agreement. Focussing on what’s wrong in somebody’s idea is the easiest way of making an enemy. All we hear is “you’re wrong” and as humans that carry an ego, this is the worst way of starting a conversation. Relationships deteriorate. Twitter and social media can be turned off, conversations muted at cetera so we have a safe place to go when something becomes too much for us. A place we cannot escape as easily as that is our workplace. Leaders have a big role to play in creating an environment where polarising conversations don’t happen and[…]

  22.07.2019 | 9:12 קרא עוד...
 • QA Music: Monsters

  It’s been a while since we’ve had any Shinedown on the blog, so here’s “Monsters”: I know, it’s been a while since we’ve had anything on the blog. I’m working on it.

  22.07.2019 | 6:56 קרא עוד...

טיפים

 • הסתכלו על התמונה המלאה - וואלידצייה לקבוצות באגים
  הסתכלו על התמונה המלאה - וואלידצייה לקבוצות באגים הסתכלו על התמונה המלאה - וואלידצייה לקבוצות באגיםבהרבה מקרים, אנו יכולים לקדם את וואלידציית הבאגים באופן מהיר ויעיל יותר, אם נסתכל על התמונה המלאה. במקום לעבור באג, באג - בצעו חיתוך על כל הבאגים באזור מסויים,…
  קרא עוד...
 • בודק - השאר ממוקד מטרה
  בודק - השאר ממוקד מטרה בודק - "השאר ממוקד מטרה / Keep Your Eye on the Ball - The End Goal " – כבודקים בעלי יכולת מיקוד וירידה לפרטים, לעיתים אנו מאבדים את התמונה הכוללת וצוללים יתר על המידה בבדיקת נושאים…
  קרא עוד...
לרשימה המלאה >>